Nasz Zespół

Nasz Zespół tworzą doświadczone położne ze Szpitala Specjalistycznego św. Zofii  w Warszawie oraz Międzynarodowe Konsultantki Laktacyjne i Specjaliści w zakresie fizjologii i fizjoterapii noworodka.

Agnieszka Kacalak

Specjalistka w Dziedzinie Pielęgniarstwa Neonatologicznego Edukator ds. Laktacji, Położna Rodzinna

W zawodzie położnej pracuję od 1996r. Swoją pracę zawodową rozpoczęłam w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, gdzie w Oddziale Intensywnej Opieki Neonatologicznej zajmowałam się wcześniakami oraz chorymi noworodkami przez 8 lat. W 2004 roku przeniosłam się do Warszawy, rozpoczęłam pracę w Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii, gdzie pracuję do dziś. Początkowo w Oddziale Ginekologii, następnie w Bloku Porodowym, aktualnie w Oddziale Patologii Noworodka – opieka nad najmłodszymi to od wielu lat moja pasja, dlatego nieustannie poszerzam swoją wiedzę. Jej potwierdzeniem było zdanie egzaminu specjalizacyjnego i uzyskanie w 2019r. tytułu Specjalisty w Dziedzinie Pielęgniarstwa Neonatologicznego. Jestem absolwentką kierunku Położnictwo Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, na Wydziale Nauki o Zdrowiu.

Przez kilka lat prowadziłam zajęcia w Szkołach Rodzenia moich koleżanek – położnych. Od stycznie 2013r. prowadzę swoją Szkołę Rodzicielstwa, dla której stworzyłam autorski program. Dodatkowo przygotowuję również indywidualnie pary do porodu oraz prowadzę konsultacje laktacyjne już po porodzie – zajmuję się Mamami i Noworodkami – po powrocie do domu. Opieka nad młodą Rodziną, pomoc w pielęgnacji Maluszka, rozwiązywanie problemów laktacyjnych, jakie mogą się pojawić oraz wsparcie młodych Rodziców w spokojnym wprowadzeniu Maluszka do nowego życia – to od lat moja pasja i wielka radość z wykonywanego zawodu.

Położnictwo od zawsze było moją pasją i sposobem na życie. Już jako dziecko wiedziałam, co chcę robić w życiu zawodowym. 

“Moje” najstarsze pociechy mają już po kilka/kilkanaście lat i z wielką przyjemnością spotykamy się do tej pory utrzymując z Rodzicami przyjacielskie kontakty.

Odpoczywam najchętniej w Polsce, często można mnie spotkać na widowni teatrów, sal koncertowych i operowych… 

Sztuka to moja druga pasja.
Kocham polskie morze – uwielbiam jego spokojny szum i dotyk ciepłego, miękkiego piasku a czytanie książek w takim otoczeniu daje mi możliwość całkowitego przeniesienia się do ich świata. 
Ponadto, kocham zwierzęta – jestem właścicielką 3 kotów – niezwykłych stworzeń. 
Połączenie pracy i pasji – daje mi radość życia, którą staram się dzielić z innymi.

Agnieszka Kostyła-Bachurska

Certyfikowana Położna, Doradca Laktacyjny

Jestem położną, absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Certyfikowanym Doradcą laktacyjnym. Od ponad 16 lat jestem związana zawodowo z jednym z warszawskich szpitali. Od kilkunastu lat jestem również wykładowcą w Szkole Rodzenia. Położnictwo jest moim życiem i pasją i chyba nigdy do końca go nie uda się nikomu zgłębić, bo pamiętajmy, że ciągle się zmienia choć coś co jest w nim najważniejsze pozostaje niezmienne. W pracy cenię możliwość towarzyszenia kobiecie i jej rodzinie w tak ważnym momencie ich z życia. Dla mnie zawsze biją minimum dwa serca. Jako doradca laktacyjny wspieram mamy w wyborze najlepszego w ich przypadku sposobu żywienia, rozwiązujemy pojawiające się trudności. To cudowne uczucie kiedy patrzymy na maleństwo wtulone w pierś mamy, nie ma chyba osoby na świecie której by ten widok nie rozczulił, a ja mam to szczęście.

 Kiedy myślę o karmieniu piersią to uzmysławiam sobie jak istotne staje się ona dla nas w życiu dorosłym. Przytulając się do mamy jako dzieci jesteśmy nie tylko kochani i czujemy się bezpiecznie, ale też otrzymujemy najlepszy dar natury.

Dar, który nie tylko nas odżywia, ale i chroni poprzez swój unikalny skład i jego naturalną zmienność. Ale to nie wszystko, w tym samym czasie uczymy się mowy, relacji międzyludzkich i miłości. 
Wolny czas spędzam zwiedzając rożne zakątki świata, co stopniowo udaje mi się realizować. Ale największą pasją na wolne chwile leniuchowania są książki .. niesamowite przeniesienie do innego świata. Także zawodowego.

Ewelina Kucharska

Fizjoterapeutka, masażystka

Jestem absolwentką Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach, gdzie uzyskałam tytuł magistra fizjoterapii. Pierwsze kroki pracy zawodowej stawiałam w Świętokrzyskim Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze. Tam zajmowałam się rehabilitacją dziecięcą i neurologiczną.  Następnie kontynuowałam swoją praktykę zawodową w prywatnych ośrodkach i szpitalach. Obecnie współpracuję z Hospicjum domowym Caritas Archidiecezji Warszawskiej w Błoniu. Specjalizuje się w  korekcji wad postawy, rehabilitacji onkologicznej i neurologicznej oraz w masażu tkanek głębokich z rozluźnianiem mięśniowo-powięziowym.

Szkolenia, Kursy podyplomowe:

  • Masaż tkanek głębokich i rozluźnianie mięśniowo-powięziowe (Art  Riggs, Poznań)Kinesiology Taping ze standardami K-Active
  • AssociationIntegracja Sensoryczna I°
  • Spektrum Autyzmu w Teorii Integracji Sensorycznej
  • Prorioceptive Neuromuscular Facilitation Association Poland: “Kurs podstawowy koncepcji PNF”

Marek Radzki

Kompleksowa opieka pediatryczna oparta na profesjonalizmie i doświadczeniu.

Ukończyłem I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywałem pracując w Katedrze Pediatrii II Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej W Warszawie, w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym Dziecięcego Szpitala i Konsultacyjnej Poradni Szczepień w Warszawie. Prywatną specjalistyczną praktykę lekarską w zakresie pediatrii prowadzę od 1993 roku. Doświadczenie pozyskane ze współpracy z Pacjentami oraz nieustanne doskonalenie zawodowe utwierdziły mnie w przekonaniu, że skuteczna opieka oraz leczenie wymaga zarówno wiedzy jak i pełnych zaufania relacji z pacjentem.
W pracy lekarza pediatry najważniejsze jest dla mnie:
  • Zagwarantowanie leczenia i opieki w oparciu o najlepszą, udokumentowaną wiedzę.
  • Zapewnienie pacjentom poczucia bezpieczeństwa, wsparcia, godności oraz komfortu.
  • Rozwijanie wzajemnych relacji opartych na szacunku, zrozumieniu i uczciwości.
  • Budowanie dobrej komunikacji poprzez umiejętne słuchanie oraz udzielanie wyczerpujących informacji i porad w sposób zrozumiały dla pacjenta.

Marcin Pieczyński

Ratownik Medyczny

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Na co dzień pracuję w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, przez wiele lat pracowałem w  Pogotowiu Ratunkowym.

Jestem Instruktorem Ratownictwa Medycznego… i współwłaścicielem kota…